morshyn_net-photo_53-374x281.jpeg

  Моршин - це один з відомих гастроентерологічних курортів України, завдяки його унікальним джерелам мінеральних вод, вдалому географічному розміщенню, доступному повідомленням і екологічно чистому оточенню.

   Знаходиться в передгір'ї Карпат. Назва Моршин, за однією з версій, походить від прізвища орендаря місцевих солеварень Петра Моршина і вперше згадується в документах XIV століття. Офіційно курорт Моршин було відкрито в травні 1878 року. Висота над рівнем моря 340м, середня температура повітря + 20 ° С влітку, -4 ° С-взимку. Весь санаторно-курортний комплекс розміщений окремо від житлової зони міста в чудовому лісопарку. Завдяки жовчогінній, сечогінний і проносне дії мінеральної води відбувається очищення організму, підвищується імунний статус, тому ефективно лікуються захворювання органів травлення, сечовивідних шляхів, обміну речовин, алергічних станів. Сьогодні Моршин за якістю і ефективності лікування заслужено стоїть в одному ряду з курортами Карлові Вари, Вісбаден, Гуняді Янош та ін.

   Моршин розташований у мальовничій долині, оточеній сосновими і листяними лісами. Територію курорту перетинає річка Березниця, розділяючи її на дві частини - гірську, покриту густим лісом, і рівнинну, лісопаркову, де і розміщені санаторно-курортних установи. Середньорічні суми опадів, що випадають в Моршині і його околицях, складають 759-820 мм, незначно перевищуючи суми опадів на відомих курортах Росії і Криму (Кисловодськ - 672 мм, П'ятигорськ - 584 мм, Ялта - 577 мм). До речі, на знаменитих курортах Гагри і Сочі опадів значно більше - відповідно одна тисячу триста сорок три і 1408 мм на рік. Найбільша кількість опадів випадає в Моршині в кінці весни і влітку, особливо в червні і липні, найменше -взимку. Для Моршина характерна дуже висока вологість повітря (взимку - 71-81%, влітку - 83%) і понижений атмосферний тиск, який протягом року коливається в межах 725-742 мм рт.ст. Висока вологість особливо помітна ранком і ввечері, вдень вона наближається до оптимальної, тому, незважаючи на високу температуру повітря, зранку і ввечері відносно прохолодно.

    Основним лікувальним фактором курорту Моршин є мінеральні води джерел № 1 і № 6 з хлоридно-сульфатним, калієво-магнієво-натрієвим складом солей. При супутніх захворюваннях нирок, сечовивідних шляхів, порушення обміну речовин використовується слабомінералізована вода джерела №4.