Masag

Масаж

Масаж — це сукупність прийомів механічної дозованої дії на різні ділянки поверхні тіла людини за допомогою рук або спеціальних апаратів із лікувальною та профілактичною метою. Він має такі механізми дії — механічний, гуморальний і нервово-рефлекторний.

Масаж впливає на функцію всіх систем організму, сприяє підвищенню працездатності, відновленню сили, підвищенню еластичності м'язів та суглобів. Він буває ручним, апаратурним, комбінованим, також розрізняють масаж загальний і місцевий. Найбільш розроблені й засвоєні такі види ручного масажу — лікувальний, гігієнічний, косметичний, гінекологічний, спортивний.

Слід зазначити, що найбільш стародавнім є лікувальний масаж. Суть його полягає в механічній дії на тканини організму у вигляді прогладжування, розтирання, розминання, вібрації в певній системі і послідовності. Механічні дії можна проводити руками (мануальний масаж) або за допомогою спеціальних апаратів (апаратний масаж) безпосередньо або через коливання пружних середовищ (води, повітря і ін.).

Існують різновиди масажів:

1. Лікувальній масаж. Це чудова загальнооздоровча  процедура є засобом профілактики захворювань, запорукою довгого збереження працездатності, та найголовніше  надає благодійний вплив на ввесь організм: поліпшенням загальне самопочуття, підвищується життєвий тонус.

2. Спортивний масаж. Підрозділяється на три види: тренувальний, попередній і відновлювальний. Призначення спортивного масажу полягає в підготовці організму до спортивних навантажень та як найшвидшому відновленні після них.

3. Антицелюлітний масаж – змусити ваші клітини активно функціонувати під впливом електромагнітного поля, яке утворюється від погладжування масажистом шкіри з  натисканням та правильним розминанням і розтягненням.

4. Лімфодренажний масаж, стимулює рух лімфи по тілу.

Лімфа – різновид сполучної тканини, яка являє собою прозору в’язку рідину. Вона відповідає за надходження води, білків, солей, токсинів і метаболітів з тканин в кров, а також виконує захисну функцію, так як мікроби, що потрапляють в організм, доставляються в лімфовузли і там знешкоджуються. Таким чином, імунітет людини прямо залежить від правильного функціонування лімфо-системи. У разі порушення її роботи лімфодренажний масаж просто незамінний.

5. Фітнес-масаж одна з найефективніших із сучасних мануальних методик корекції фігури. Дана методика є симбіозом мануальних класичних методик, лімфодренуючих технік, а також системного застосування активних статичних та динамічних фізичних вправ.

6. Медовий масаж. Проводиться для створення оксамитової і гладкої шкіри, з метою очищення пор, виведення продуктів метаболізму та видалення надлишків жиру.

7. Баночний масаж – це лікувальна процедура, в основі якої лежить надання активного впливу на тіло людини за допомогою вакууму, який створюється в спеціальній банці, призначеної для масажу. Особлива користь баночного масажу полягає в тому, що в місцях присмоктування банок до тіла суттєво посилюється кровообіг і лімфообіг в тканинах, шкірі та органах, відбувається активне живлення тканин.